Masz pytania? Zadzwoń: 793 708 739

Pizza w kształcie gwiazdy- zaskocz znajomych

Pizza w kształcie gwiazdy jest wizualnie oszałamiająca, a także stanowi klasyczny sposób na ulepszenie ukochanego tradycyjnego dania wykorzystując kamień do pieczenia pizzy i kieszonki z serem. Zaimponuj znajomym i rodzinie prezentując olśniewającą, nadziewaną pizzę w kształcie gwiazdy.

Chcesz zaskoczyć domowników nowoczesnym podejściem do pizzy?

Przenieś swoje umiejętności robienia domowej pizzy na wyższy poziom, dzięki miękkim serowym kieszonkom. Pizza w kształcie gwiazdy z mięciutkimi serowymi kieszonkami sprawi, że będziesz wracać do tego przepisu bardzo często! Gwarantujemy zachwyt rodziny i przyjaciół, gdy przyniesiesz domową pizzę na stół!

Star Pizza, pizza z nadzieniem, ciasto serowe, kształty pizzy
star pizza gwie,zdna pizza

Domowa Pizza w kształcie gwiazdy

Zapewne nie raz jadłeś pizzę z nadziewanymi rantami, kolejnym poziomem tego urozmaicenia jest nowoczesna pizza nadziewana serem w kształcie gwiazdy.

Aby uzyskać taki wygląd, należy rozciągnąć nasze szybkie ciasto na pizzę jak przy standardowej procedurze. Używając noża do pizzy lub ostrego noża, natnij zewnętrzną krawędź ciasta w kierunku środka na głębokość około 3-4 cm, powtórz czynność nacinając pizzę w odstępach kilku centymetrowych.

ciasto pizza gwiazda


Najprościej jest najpierw wykonać cztery cięcia, które podzielą pizzę na ćwiartki. Następnie należy powtórzyć tą czynność dzieląc ćwiartki na mniejsze elementy. Powinieneś mieć osiem zakładek wokół zewnętrznej strony pizzy.

Posmaruj sosem środek pizzy jak zwykle i dodaj odrobinę sosu w środku zakładek. Upewnij się, że nie wysmarowałeś całych zakładek ciastem, ponieważ musi zostać w miejscach cięcia czyste ciasto, które pozwoli zamknąć zakładki.

jak nakładać sos na pizzę gwiazde
Czerwony kolor to sos do pizzy.

Do środka zakładek dodaj sera i ściśnij obie strony zakładki razem. To powinno zamknąć ciasto, tworząc jednocześnie zakładki wypełnione serem. Powtórz czynność z pozostałymi otwartymi zakładkami.

Zestaw Pizzaiolo: Kamień do Pizzy, Łopatka i Talerz Łupkowy

kamień do pizzy niesamowity kamień do pieczenia + płyta łupkowa do serwowania pizzy + Łopatka do pizzy
Cena:: 225,00 

Gwiezdną pizzę pieczesz jak zwykłą z wykorzystaniem kamienia do pizzy.

Kamień do pizzy kumuluje ciepło z górnej grzałki w piekarniku, następnie skumulowana energia jest przekazywana zaraz po zetknięciu do naszej gwiezdnej pizzy. Przez co ciasto z naszej pizzy jest spiekane od spodu, a górna grzałka spieka nasze zakładki w pizzy od góry.

Jednak kamień do pizzy potrzebuje czasu, aby osiągnąć odpowiednią temperaturę. W tym celu przed umieszczeniem pizzy należy rozgrzewać kamień d przez co najmniej 45 minut (a jeszcze lepiej przez godzinę).

Jeśli chcesz serwować oszałamiającą i idealnie wypieczone gwiezdną pizzę musisz pamiętać o wysokiej temperaturze początkowej wypieku, którą gwarantuje granitowy kamień do pizzy.