Koszyk

Pizza – Sposób na niejadka

Wiele dzieci trudno jest namówić na jedzenie zdrowych, domowych posiłków. Na szczęście nie jest to sytuacja bez wyjścia. Na większość niejadków można znaleźć sposób, który wykształci w nich nawyk zdrowego i regularnego jedzenia. Chcesz aby Twoje dziecko zjadło w końcu cały posiłek, bez narzekania i łez? Przygotuj mu domową pizzę! Naturalny, granitowy kamień do pizzy pozwoli Ci stworzyć danie jak z prawdziwej pizzerni, której nie oprze się nawet niejadek. 

Pizza z piekarnika – ulubiony posiłek dzieci

Większość maluchów, zapytana o ulubiony posiłek, wskaże właśnie na pizzę. Obok spaghetti i frytek zajmuje ona wysokie miejsce na liście dziecięcych przysmaków. To proste, a zarazem pyszne danie, które łączy w sobie drożdżowe ciasto do pizzy, sos pomidorowy oraz ser mozzarella. Jego smak trafia do dziecięcych kubków smakowych, a prosta forma jedzenia, która nie wymaga nawet użycia sztućców sprawia, że maluchy chętnie po nią sięgają.

Pizza nie jest uważana przez większość rodziców za wartościowy posiłek, a jedynie niezdrowy fast food. Nie jest to do końca prawdą – wszystko zależy od odpowiedniego doboru składników. Owszem, pizza na grubym cieście, z tłustymi dodatkami słabej jakości, polana sosem nie jest pełnowartościowym posiłkiem. Jeśli jednak postawimy na cienkie ciasto, świeże pomidory i dobrej jakości dodatki – ser, wędlinę oraz warzywa – mamy posiłek, któremu daleko do niezdrowej przekąski. Taką pizzę bez problemu możemy zaserwować dziecku na obiad lub kolację.

Jak przygotować domową pizzę dla niejadka?

Jeśli nasze dziecko ma problemy z jedzeniem, zdecydowanie polecamy przygotowanie domowej pizzy w piekarniku. Dlaczego taki placek wypieczony na kamieniu, we własnym piekarniku jest lepszy niż ten zamówiony w pizzerni? Po pierwsze, domowa pizza to zdrowsza, tańsza i wbrew pozorom szybsza alternatywa niż gotowe jedzenie z restauracji. Poza tym, przygotowując domowy posiłek mamy pewność, że dajemy maluchowi składniki dobrej jakości. Szykując pizzę dla niejadka w domu możemy łatwo modyfikować danie o jego ulubione składniki lub dodać więcej warzyw.

Podstawę pizzy stanowi dobre ciasto. Jeśli Twoje dotychczas nie wychodziło idealnie, koniecznie sprawdź nasz przepis na pizzę. Jeśli masz już kamień do pizzy z naturalnego granitu, możesz być pewny, że w domowych warunkach stworzysz danie jak z włoskiej restauracji. A Twój niejadek być może chętniej sięgnie po taki pyszny posiłek.

Tricki na zachęcenie dziecka do jedzenia

Co zrobić, jeśli mimo naszych starań dziecko nadal nie chce jeść? Jak jeszcze zachęcić je do regularnych posiłków tak, by nie kojarzyły się źle, a sprawiały radość? Pytajmy dziecko co lubi i starajmy się bazować na tych smakach. Być może niechęć malucha wynika z tego, że posiłki zwyczajnie mu nie smakują. Nikt przecież nie lubi jedzenia, które jest jego zdaniem niesmaczne.

Starajmy się też uatrakcyjnić wizualny wygląd posiłku. Niewiele potrzeba, aby stworzyć na pizzy wzór uśmiechniętej buźki, przykuwający wzrok wzorek, podać danie na ulubionym talerzu. Świetnie sprawdzą się tu wszelkiego typu warzywa. Nie dość, że ułatwią nam przygotowanie kreatywnych dekoracji, sprawią też, że nasz maluch otrzyma w posiłku bogactwo witamin i składników odżywczych. Rukola, oliwki, papryka, kukurydza to tylko przykłady warzyw, których możemy użyć.

Zestaw Pizzaiolo: Kamień do Pizzy, Łopatka i Talerz Łupkowy

kamień do pizzy niesamowity kamień do pieczenia + Łopatka do pizzy + płyta łupkowa do serwowania pizzy
Cena:: 236,50 

Świetnym sposobem na niejadka jest zaangażowanie go w przygotowanie posiłku. Wypiek domowej pizzy na kamieniu to nie lada zabawa i świetny pomysł na spędzenie wartościowego czasu razem. Odpowiednio zmotywowane i zachęcone dzieci chętnie angażują się w domowe obowiązki. Przygotowanie domowej pizzy to zajęcie, które spodoba się większości dzieci. Jeśli będą dumne z przygotowanego posiłku, z pewnością dużo chętniej go spróbują.

Nie bójmy się więc pizzy, szczególnie tej domowej. Przy użyciu zdrowych, zbilansowanych składników, jest to nawet zdrowsza wersja od wielu tradycyjnych polskich obiadów. Dzięki temu daniu, nasze dziecko może przekonać się do jedzenia, a my umiejętnie urozmaicać pizzę o nowe smaki i składniki.