Masz pytania? Zadzwoń: 793 708 739

Najczęściej wybierane napoje do pizzy

Niezależnie od tego czy zamówiłeś pizzę na wynos, czy też upiekłeś domową pizzę wykorzystując kamień do pizzy . Nieodłącznym elementem tego wykwintnego dania jest napój. I to napój w zależności od różnych upodobań czy grup wiekowych kreuje różne doświadczenia związane z pizzą. Pizza to doskonałe danie, niezależnie od tego, ile masz lat. Dzieci i dorośli kochają pizzę i jest to praktycznie najbardziej dostępna potrawa w dzisiejszych czasach. Nie musisz tak naprawdę myśleć o tym, na co masz ochotę, ponieważ możliwości kombinacji napojów z ukochanym plackiem są nieograniczone.

Napoje, które dobrze komponują się z pizzą

Woda – Niegazowana woda nie wpływa na smak i nie powoduje uczucia pełności, a przy tym doskonale gasi pragnienie. Jest dobra i zdrowa wybierana zwłaszcza przez osoby nie mogące wypić małych ilości alkoholi. Bardziej wyrafinowaną alternatywą jest woda gazowana. Woda gazowana to świetny sposób na napój do pizzy.

Wino – Połączenie pizzy z serem lub białej pizzy z słodkim białym winem jest dobrym wyborem. Jeżeli preferujesz pizzę mięsną na pewno będziesz zachwycony lampką czerwonego wina, które podkreśli pikantne smaki mięsnej pizzy. Jeśli pizza jest ostra, to warto wybrać bardziej cierpkie odmiany wina. Jeśli preferujesz dania z kurczakiem i ananasem, zwróć uwagę na białe wina wytrawne. Do pizzy wegetariańskiej, warto wybierać wina białe o jeszcze bardziej wyrazistej kwasowości.

Piwo – Niezależnie od tego, czy pizza jest tylko dodatkiem do wydarzeń sportowych czy też elementem romantycznej randki tylko we dwoje. Pizza i dobrej jakości piwo to połączenie praktycznie idealne. Jeżeli na co dzień gustujesz w piwach “marketowych” dla odmiany spróbuj zamówić piwa rzemieślnicze, bogactwo smaków może przynieść nowe doświadczenia. Jeśli chodzi o popularność, piwo dobrze pasuje do większości pizz ze względu na swój klasyczny klimat i smak.

Napoje gazowane – Choć wiele osób uważa, że słodkie napoje gazowane to świetny sposób, aby zmienić trochę smak pizzy. Jeśli Twoje dzieci uwielbiają napoje gazowane lub jeśli sam uwielbiasz napoje gazowane, to możesz sprawić, że wieczór z pizzą będzie dobrą zabawą dla całej rodziny.

Lemoniada – Mało popularna, jednak dla osób, które uwielbiają kwaśne napoje bez gazowanego dodatku, mogą cieszyć się smakiem lemoniady z pizzą. Należy jednak uważać, by lemoniada nie była zbyt kwaśna, gdyż może odebrać pizzy jej smak i całą przyjemność z jedzenia. Doskonale pasuje lemoniada serwowana w wysokiej szklance z dużą ilością lodu.

Herbata – Szklanka gorącej herbaty jest dość zaskakującym wyborem, jednak doskonale pasuje do pizzy. Gasi pragnienie i pozwala jednocześnie delektować się smakiem pizzy, która jest doskonałym uzupełnieniem gorącego napoju..

Zestaw Pizzaiolo: Kamień do Pizzy, Łopatka i Talerz Łupkowy

Pizza z pepperoni na kamienu do pizzy pastone + Łopatka do pizzy + płyta łupkowa do serwowania pizzy
Cena:: 225,00 

Napoje do pizzy w różnych krajach

We Włoszech zwyczajowo podaje się to danie z winem, jednak bardzo często sami włosi używają do tego dania produktów mlecznych. Warto także spróbować połączenia pizzy z mlekiem lub kefirem.

W USA zwyczajowo podaje się to danie z mocniejszym alkoholem. Skoro już wspomnieliśmy, że amerykańska odmiana tego dania w tym kraju to bardzo satysfakcjonujący placek z grubego ciasta z mnóstwem różnych nadzień, to stanie się on doskonałym dodatkiem do mocnego alkoholu. Najczęściej w USA jako dodatek zamawia się whiskey lub tequilę.

W Niemczech danie to najczęściej podaje się z piwem. Ma ono wyważony, lekko wyrazisty smak, dlatego doskonale uzupełnia wszystkie nuty dodatków do pizzy. Do dań mięsnych Niemcy preferują piwo ciemne, do pizzy rybnej – jasne.

W Czechach stosują oryginalne połączenie tej potrawy z Becherovką.  Jest to ziołowy likier z Czech o wyraźnym ziołowym aromacie i gorzko-korzennym smaku. Staje się on idealnym towarzyszem potraw z dużą ilością bazylii.

Niezależnie od tego, czy jesz najlepszą domową pizzę czy też słynny kawałek pizzy na dowóz, warto wypróbować różne kombinacje napojów z naszym ulubionym daniem. Wybór odpowiedniego napoju podniesie jakość pizzy dla każdego, a kombinacje tak jak w przypadku pizzy są praktycznie nieskończone.