Masz pytania? Zadzwoń: 793 708 739

Dlaczego lubimy pizzę?

Pizza jest jedną z najpopularniejszych potraw na świecie. Pizza występuje w bardzo dużej różnorodności smaków, w zależności od składników, wykonania, wielkości i konsystencji itp. W przeciwieństwie do większości innych produktów spożywczych, każdy z pewnością znajdzie rodzaj, który będzie mu smakować. Pizza może mieć różne rozmiary, kształty i tekstury. Niektóre pizze są wypiekane jako cienkie i chrupiące, podczas gdy inne są duże i puszyste. Jedne są wypiekane na blaszce do pieczenia do innych wykorzystywany jest Kamień do pizzy.

Jedzenie pizzy, sprawia przyjemność

Niemal jednogłośnie na liście najpopularniejszych pokarmów znalazła się pizza. Pizza zawiera zwykle dużą dawkę tłuszczów i węglowodanów, jednocześnie jest szybko wchłaniana przez organizm. Te dwa czynniki powodują, że obszary naszego mózgu związane z odczuwaniem przyjemności wchodzą w stan hipernapędu. Według badań, pizza naładowana cukrami i tłuszczami może powodować zmiany w systemie dopaminowym – zaangażowanym w odczuwanie satysfakcji i przyjemności.

Ciekawostka: W Stanach Zjednoczonych co sekundę zjada się około 300 kawałków pizzy.

Sposób podawania i jedzenia pizzy.

Pizza nie ocenia, to wyjątkowe danie można spożywać rękoma, nie wymaga obierania, sztućców, trudnego krojenia, wymagającego podawania ani żadnego innego denerwującego długiego procesu podczas spożywania pizzy. Danie to może być podawane jako przystawka, danie główne lub deser, właściwie to każda pora jest odpowiednia na dobrą pizzę.

Pizza dostarcza energii

Jeden kawałek pizzy pepperoni dostarcza około 20 gramów białka, co stanowi ponad jedną czwartą zalecanego spożycia dla przeciętnej osoby. Pizza zawiera również znaczną ilość różnych składników odżywczych, takich jak witamina A i wapń. Dla tych, którzy są zwolennikami diety, która zawiera po trochu wszystkiego, pizza jest świetną opcją.

Różnorodność

Kolejną wspaniałą rzeczą związaną z pizzą jest to, że jest ona dostępna w różnych formach, ponieważ na całym świecie istnieją różne jej rodzaje. Możesz zjeść zwykły kawałek pizzy, kawałek z pepperoni lub kawałek z bekonem i kurczakiem. Jeśli chodzi o pizzę, możliwości są nieskończone i można się nią delektować w dowolny sposób. Istnieją nawet opcje pizzy bezglutenowej, ale cokolwiek zrobisz, nie dodawaj ananasa na swoje kawałki pizzy 🙂

Idealna na pierwszą randkę…

Każdy uwielbia pyszną, pokrytą serem pizzę z dużą ilością sosu i chrupiącą skórką. Nie da się zaprzeczyć miłości, jaką ludzie darzą pizzę. Miłość do pizzy jest uniwersalna. Niewielkie zachęty, takie jak pizza z serem, mogą wpłynąć na podjęcie poważnych decyzji. Według nas pizza jest świetnym jedzeniem na pierwszą randkę.

Zestaw Pizzaiolo: Kamień do Pizzy, Łopatka i Talerz Łupkowy

Pizza z pepperoni na kamienu do pizzy pastone + Łopatka do pizzy + płyta łupkowa do serwowania pizzy
Cena:: 255,00 

Podsumowując.

Składniki na pizzę są dostępne w prawie każdym miejscu na świecie. W zasadzie to pizza nie musi mieć żadnego konkretnego składnika tak długo, jak masz mąkę i drożdże zrobisz pizzę z przepisu. Niektóre pizze są proste i łatwe do zrobienia, podczas gdy inne mogą być wyzwaniem. Do pizzy można dodać wiele różnych składników, w tym szeroką gamę serów, warzyw, mięs i sosów. Niektóre z najczęstszych składników obejmują ser mozzarella, parmezan, pepperoni, włoską kiełbasę, mieloną wołowinę, czerwoną cebulę, bazylię, pieczarki, pomidory, czosnek i paprykę. Wszystkie te różnorodne składniki składają się na wiele różnych rodzajów pizzy.